P O H O D I   V LETU 2018

[Grb OŠ Sv. Trojica]

Za učence prve, druge in tretje triade ter učitelje oz. za planinske vodnike PD Hakl.

CILJI:
- Omogočiti organizirano in sistematično pridobivanje osnovnih veščin, znanj in navad, potrebnih za gorniško dejavnost;
- navajanje na športni in zdrav način življenja;
- razvijati odnos do narave, naravnih lepot in bogastev;
- seznanjati s tehničnimi pripomočki in njihovo uporabo za gorniško dejavnost (kaj vzamem v gore);
- pripravljanje za varno hojo v gorah;
- spoznavati druge pohodnike in se naučiti pozdravljanja v gorah, odnašanja smeti v dolino, kulturnega obnašanja na poti in nudenja prve pomoči ponesrečencem;
- se sprostiti, razvedriti in bogatiti prosti čas.

Dejavnosti se bodo izvajale v sodelovanju s PD Hakl Sv. Trojica in OŠ Benedikt.

K vsakemu pohodu pripravim:
- vabilo,
- opomnik, ki ga dobijo udeleženci pred pohodom,
- seznam udeležencev,
- soglasje staršev, ki ga podpišejo ob prijavi in
- analizo ter strokovno pripravo poti.

PLANIRANE DEJAVNOSTI v letu 2018/19: OŠ in vrtec Sveta Trojica in OŠ Benedikt bodo skupaj izvedli naslednje pohode:

Št.: Smer pohoda: Predviden datum: Vodja:
1.
2.
3.
4.
5.

*Opomba: vse smeri in datumi so okvirno zastavljeni.

Za znamkico bodo letos učenci prispevali celotno članarino - 7 €. Starši, ki želijo biti prisotni na pohodu, morajo biti člani PD. S tem so vsi zavarovani v primeru kakšne nezgode.

MLADINSKA KOMISIJA:

predsednik